Svečiuose – John McInerney (Bad Boys Blue)

Bad Boys Blue 2016 spalio 15 d. koncertavo Vilniuje, festivalyje „Golden Disco 2“.  Gold FM svečiuose  – originalios Bad Boys Blue sudėties vokalistas John McInerney.

Džonai, labai smagu susitikti. Džonas iš Bad Boys Blue, kuris vienintelis liko iš visos grupės. 

Vienintelis tikras.

Taip, vienintelis tikras likęs grupės narys. Atsižvelgiant į dabartinį grupės statusą, gal visgi grupę vertėtų pervadinti į Bad Boy Blue?

Juk esmė dainos. Tai kas svarbiausia per visus šiuos metus ir grupės istoriją.

Ir visgi prisiminkime grupės istoriją. Pačioje pradžioje grupėje buvo trys nariai. Vėliau, laikui bėgant grupės sudėtis pastoviai keitėsi. Vieni ateidavo, kiti išeidavo. Labai gaila, kad kažkada netekote tų pirmųjų, pagrindinių dviejų grupės narių. Tačiau kalbant apie kitus narius, kurie reguliariai ateidavo ir išeidavo, ateidavo ir išeidavo.. Gal tai viena nepastoviausių grupių pasaulyje?

Na, bet kuriuo atvėju, viskas keičiasi.

Gal ne taip staigiai?

Tai tik požiūrio klausimas. Mes kalbame apie daugiau nei trisdešimties metų laikotarpį.

Tikrai ilgas laiko tarpsnis

Taip, pačioje pradžioje buvau aš ir kiti vaikinai. Laikui bėgant ir toliau buvau ir esu muzikos biznyje. Mano balsas skambėjo visose dainose, aš dainuoju visas tas dainas. Na bet dabar Bad Boys Blue atrodo taip.

Taip, Jūs vis dar išliekate vienintelis tikras grupės narys, ir tai yra gera žinia. Bet kuriuo atvėju jūs palikote ryškų pėdsaką disko muzikos periode. Panašu ir dabar disko muzika tampa vėl populiari?

Žinai, tais grupės Bad Boys Blue sėkmės laikais, mes gyvenome Vokietijoje. Ir mūsų prodiuseriai Tonis Hendriksas ir Karin Hartman iš „Coconut records“, galima sakyti sukūrė Bad Boys Blue. Kūrė aranžuotes, tekstus, visa tai, kaip skambėjo mūsų muzika. Prieš trisdešimt metų mes pradėjome savo nuotykį, nežinodami kaip viskas klostysis. Ir po trisdešimties metų aš vis dar čia, Vilniuje!

Tikrai smagu matyti ir girdėti Jus čia. Kas padarė didžiausią įtaką grupės skambesiui?

Mūsų dainose svarbiausia yra melodija. Tonis Hendriksas, kuris kūrė didžiuosius hitus, tokius kaip „You’re Woman“, „Come Back And Stay“, „Without You“, „Michelle“, „I Wanna Hear Your Heartbeat“ ir kt. Ir tuo metu šis receptas puikiai suveikė. Mes buvome labai sėkmingi 80-aisiais. Žmonės mūsų muziką mėgsta ir iki šiol. Ką dar galėčiau pridurti.

Gerai, pakalbėkime apie dabartinius laikus. Ankstesniais laikais jūsų gerbėjos buvo jaunos dailios merginos. Kas jūsų fanai yra dabar?

Mūsų dabartiniai fanai yra tų ankstesnių gerbėjų vaikai.

Tų jaunų dailių merginų?

Vaikai klauso tai, ko klausydavosi jų tėčiai ir mamos. Jie užaugo su šia muzika. Ir tai maloniai stebina, nes pasirodymų metu aš matau šalia scenos daug jaunų žmonių, kurie puikiai žino visas dainas.

Gal tai ir yra esminis paaiškinimas, kodėl jauni žmonės dabar mėgsta disko muziką. Disko muzika dabar yra madinga tarp jaunų žmonių. Džonai, jūsų turite krūvą visame pasaulyje žinomų hitų. Ir man kilo klausimas, kaip yra kuriamos populiarios dainos? Ar tai vyksta visiškai atsitiktinai, ar jūs žinote kokį nors receptą, būdą?

Dainas kūrė mūsų prodiuseriai. Tonis Hendriksas labai talentingas prodiuseris, kuris ir sukūrė tikrąjį grupės Bad Boys Blue skambesį. Šiuo metu aš nepriklausomai dirbu su keliais muzikiniais albumais. Bet žinoma, mes negalime nukrypti nuo to įprasto mums skambesio, stiliaus.

Kitaip tariant, jūs turite išlaikyti savo muzikinę kryptį?

Taip, nes žmonės nori girdėti tokias melodijas.

O kaip dėl naujų dainų? Greičiausiai žmonės negali įsivaizduoti, kad jūs dainuotumėte kitokias, neatpažįstamas dainas? Jie nori girdėti įprastas, pažįstamas dainas..

Aš įrašiau naują albumą. Ir žinoma,  jis turi Bad Boys Blue skambesį. Nes tu negali labai pakeisti, kadangi gerbėjai iškart pastebės ir sakys, kad tai ne visai Bad Boys Blue.

Ir tai šiek tiek rizikinga, nes tu negali peržengti tos plonytės linijos?

Bet tu visvien turi bandyti naujus dalykus.

Džonai, kokie yra tau patinkantys muzikantai? 

Oo, jų labai daug. Aš klausausi įvairių atlikėjų, skirtingų stilių.

Galbūt tie, kurie padarė tau įtaką?

Klausausi Sinatros, Rėjaus Čarzlo, Soul muzikos, Rokenrolo, Elvio Preslio ir kt. Iš esmės visko.

Neturite vieno mėgstamo muzikos stiliaus? Patinka skirtingi?

Jei gera daina, tai gera.

Kokie yra blogiausi ir geriausi dalykai muzikanto gyvenime?

Ką galėčiau pasakyti…Žinai, kartais keičiasi veidai, dalykai keičiasi… Bet toks gyvenimas. Negali būti visada viršūnėje.

Tai kaip amerikietiški kalneliai.

Taip! Aukštyn, žemyn. Būti laimingam – tai svarbiausia.

Tai Jūsų moto?

Taip, lyg ir.

Dar vienas įdomus faktas tas, kad Džonas yra savotiškas mūsų kaimynas, kadangi jis gyvena Lenkijoje. Nes jo žmona yra iš Lenkijos. Ir jau dešimt metų gyvenate Lenkijoje.

Taip, jau kurį laiką esu įsikūręs ten. Daug keliauju.

Ir tai yra gan artimas atstumas dažniau aplankyti Lietuvą, dažniau atvykti.

Žinoma, Lietuvą, Baltijos šalis. Kaip ir sakiau, lankiausi čia daug kartų. Labai gera būti čia.

Ką išvysime ir išgirsime šįvakar?

Žinoma hitus, kuriuos nori girdėti žmonės. Daug žinomų dainų, ir keletą naujų. Tikiuosi gerbėjams jos patiks.

Žinoma, jiems patiks. Džonai, ačiū labai. 

Ačiū labai!